UUR1H101MNL6GS
5S-UUR1H101MNL6GS
UUR1H101MNL6GS
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UUR
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:181mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency235.3mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)