UUQ1H330MCL1GS
5S-UUQ1H330MCL1GS
UUQ1H330MCL1GS
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UUQ
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:140mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency210mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.394 (10.00mm)
Surface Mount Land Size0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)