UUQ1E100MCL1GB
5S-UUQ1E100MCL1GB
UUQ1E100MCL1GB
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | UUQ |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 23mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 34.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213 (5.40mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |