UUQ1A330MCL1GB
5S-UUQ1A330MCL1GB
UUQ1A330MCL1GB
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:UUQ
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:35mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.213 (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)