UUB1H470MNL1GS
5S-UUB1H470MNL1GS
UUB1H470MNL1GS
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:UUB
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Polarization:-
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:58mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency87mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394 Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)