USR1A330MDD
5S-USR1A330MDD
USR1A330MDD
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:USR
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:43mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.059 (1.50mm)
Size / Dimension:0.157 Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.315 (8.00mm)