USA1V100MDD
5S-USA1V100MDD
USA1V100MDD
CAP ALUM 10UF 20% 35V T/H
Product Description
Packaging:Bulk
Series:USA
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:36mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.315 (8.00mm)