URZ1V100MDD1TD
5S-URZ1V100MDD1TD
URZ1V100MDD1TD
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:URZ
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:40mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)