URZ1H010MDD1TD
5S-URZ1H010MDD1TD
URZ1H010MDD1TD
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:URZ
Capacitance:1??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:12mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency24mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)