URZ1E220MDD1TD
5S-URZ1E220MDD1TD
URZ1E220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:URZ
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:55mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency110mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)