URS1E222MHD1TN
5S-URS1E222MHD1TN
URS1E222MHD1TN
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:URS
Capacitance:2200??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:1.36A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency1.564A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.295 (7.50mm)
Size / Dimension:0.709 Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):0.650 (16.50mm)