URS0J220MDD1TD
5S-URS0J220MDD1TD
URS0J220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:URS
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:35mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)