UPW1H681MHD
5S-UPW1H681MHD
UPW1H681MHD
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
Series:UPW
Capacitance:680??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:1.38A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency1.84A @ 100kHz
Impedance:50 mOhm
Lead Spacing:0.197 (5.00mm)
Size / Dimension:0.492 Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.984 (25.00mm)