UPW1H470MED1TD
5S-UPW1H470MED1TD
UPW1H470MED1TD
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | UPW |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 90mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 300mA @ 100kHz |
| Impedance: | 430 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |