UPW1E101MED1TD
5S-UPW1E101MED1TD
UPW1E101MED1TD
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | UPW |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 188.5mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 290mA @ 100kHz |
| Impedance: | 250 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |