UPW0J470MDD6
5S-UPW0J470MDD6
UPW0J470MDD6
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UPW
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:36mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:950 mOhm
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.276 (7.00mm)