UPS1H470MED1TD
5S-UPS1H470MED1TD
UPS1H470MED1TD
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UPS
Capacitance:47??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:42.5mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:650 mOhm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)