UPS1A330MDD1TD
5S-UPS1A330MDD1TD
UPS1A330MDD1TD
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UPS
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:27.2mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency160mA @ 100kHz
Impedance:1.5 Ohm
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)