UPM1V820MED1TD
5S-UPM1V820MED1TD
UPM1V820MED1TD
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UPM
Capacitance:82??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:265mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency415mA @ 10kHz
Impedance:190 mOhm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.650 (16.50mm)