UPM1K270MED1TD
5S-UPM1K270MED1TD
UPM1K270MED1TD
CAP ALUM 27UF 20% 80V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UPM
Capacitance:27??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:80V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:115mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency220mA @ 10kHz
Impedance:630 mOhm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.650 (16.50mm)