UPM1J220MED1TA
5S-UPM1J220MED1TA
UPM1J220MED1TA
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UPM
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:110mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency215mA @ 10kHz
Impedance:520 mOhm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)