UPM1J100MDD1TD
5S-UPM1J100MDD1TD
UPM1J100MDD1TD
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UPM
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:67mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency135mA @ 10kHz
Impedance:1.06 Ohm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)