UPM1E470MED1TD
5S-UPM1E470MED1TD
UPM1E470MED1TD
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | UPM |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 125mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 210mA @ 10kHz |
| Impedance: | 550 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |