UPJ2A330MPD6TD
5S-UPJ2A330MPD6TD
UPJ2A330MPD6TD
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UPJ
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:100V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:166mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency293mA @ 10kHz
Impedance:420 mOhm
Lead Spacing:0.197 (5.00mm)
Size / Dimension:0.394 Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.551 (14.00mm)