UPJ1V820MED1TD
5S-UPJ1V820MED1TD
UPJ1V820MED1TD
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | UPJ |
| Capacitance: | 82??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 265mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 415mA @ 10kHz |
| Impedance: | 310 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630 (16.00mm) |