UPJ1V220MDD1TD
5S-UPJ1V220MDD1TD
UPJ1V220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | UPJ |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 85mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 160mA @ 10kHz |
| Impedance: | 1.3 Ohm |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |