UPJ1J390MED1TD
5S-UPJ1J390MED1TD
UPJ1J390MED1TD
CAP ALUM 39UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UPJ
Capacitance:39??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:190mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency330mA @ 10kHz
Impedance:450 mOhm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.630 (16.00mm)