UPJ1J270MED1TD
5S-UPJ1J270MED1TD
UPJ1J270MED1TD
CAP ALUM 27UF 20% 63V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UPJ
Capacitance:27??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:130mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency240mA @ 10kHz
Impedance:640 mOhm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)