UPJ1J150MED1TD
5S-UPJ1J150MED1TD
UPJ1J150MED1TD
CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL
Series:UPJ
Capacitance:15??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:63V
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:92mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency185mA @ 10kHz
Impedance:1.1 Ohm
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.472 (12.00mm)