UMF1A330MDD1TP
5S-UMF1A330MDD1TP
UMF1A330MDD1TP
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UMF
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:40mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:2.6 Ohm
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.236 (6.00mm)