UMA1A330MDD
5S-UMA1A330MDD
UMA1A330MDD
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UMA
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:41mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.236 (6.00mm)