ULD1J100MDD1TD
5S-ULD1J100MDD1TD
ULD1J100MDD1TD
CAP ALUM 10UF 20% 63V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ULD |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 33.6mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 80mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.490 (12.50mm) |