ULD1H470MED1TD
5S-ULD1H470MED1TD
ULD1H470MED1TD
CAP ALUM 47UF 20% 50V THRU HOLE
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ULD |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 133mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 190mA @ 100kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.098 (2.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.490 (12.50mm) |