UKW1V101MED1TD
5S-UKW1V101MED1TD
UKW1V101MED1TD
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UKW
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:200mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency300mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)