UKW1H682MRD
5S-UKW1H682MRD
UKW1H682MRD
CAP ALUM 6800UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UKW
Capacitance:6800??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:3.5A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency4.025A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:0.866 Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.969 (50.00mm)