UKW1H330MDD1TD
5S-UKW1H330MDD1TD
UKW1H330MDD1TD
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UKW
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:50V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:120mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency240mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)