UKW1C471MPD1TD
5S-UKW1C471MPD1TD
UKW1C471MPD1TD
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UKW
Capacitance:470??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:420mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)