UKW1C223MRD
5S-UKW1C223MRD
UKW1C223MRD
CAP ALUM 22000UF 20% 16V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UKW
Capacitance:22000??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:4.2A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency4.83A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:0.866 Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.969 (50.00mm)