UKW1A471MED1TD
5S-UKW1A471MED1TD
UKW1A471MED1TD
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UKW
Capacitance:470??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:330mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.098 (2.50mm)
Size / Dimension:0.248 Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)