UKW1A333MRD
5S-UKW1A333MRD
UKW1A333MRD
CAP ALUM 33000UF 20% 10V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UKW
Capacitance:33000??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:10V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:4.5A @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency5.175A @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)
Size / Dimension:0.866 Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max):1.969 (50.00mm)