UKT1E100MDD1TD
5S-UKT1E100MDD1TD
UKT1E100MDD1TD
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UKT
Capacitance:10??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:-
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:36mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)