UKL1V150MDD1TD
5S-UKL1V150MDD1TD
UKL1V150MDD1TD
CAP ALUM 15UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | UKL |
| Capacitance: | 15??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 85mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 170mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |