UKL1E4R7MDD1TD
5S-UKL1E4R7MDD1TD
UKL1E4R7MDD1TD
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | UKL |
| Capacitance: | 4.7??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 45mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |