UKL1E101KPDANA
5S-UKL1E101KPDANA
UKL1E101KPDANA
CAP ALUM 100UF 10% 25V RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:UKL
Capacitance:100??????F
Tolerance:??????10%
Voltage - Rated:25V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:280mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency420mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.453 (11.50mm)