UKL1C220MDD1TD
5S-UKL1C220MDD1TD
UKL1C220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UKL
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:16V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85??????C
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:85mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency170mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)