UKA1A220MDD1TD
5S-UKA1A220MDD1TD
UKA1A220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
| Series: | UKA |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 45mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |