UKA1A101MDD1TD
5S-UKA1A101MDD1TD
UKA1A101MDD1TD
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | UKA |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | Audio |
| Ripple Current - Low Frequency: | 105mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 157.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.079 (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492 (12.50mm) |