UKA0J330MDD1TD
5S-UKA0J330MDD1TD
UKA0J330MDD1TD
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UKA
Capacitance:33??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:55mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency110mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)