UKA0J220MDD1TD
5S-UKA0J220MDD1TD
UKA0J220MDD1TD
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:UKA
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:Audio
Ripple Current - Low Frequency:45mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:-
Lead Spacing:0.079 (2.00mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492 (12.50mm)