UHE1V151MPD1TD
5S-UHE1V151MPD1TD
UHE1V151MPD1TD
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:UHE
Capacitance:150??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:35V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105??????C
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:448mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency-
Impedance:130 mOhm
Lead Spacing:0.138 (3.50mm)
Size / Dimension:0.315 Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.512 (13.00mm)